В Скадовському районі небезпечний шкідник загрожує посівам пшениці

0
126

На Херсонщині розпочалися весняні контрольні обстеження по перезимівлі шкідників сільгоспрослин.

Фахівці фітосанітарної безпеки детально обстежили лісові смуги на території 9 га в Скадовському районі. Вони визначили відсоток загибелі клопа-черепашки в зимовий період. За попередніми даними чисельність загиблих шкідників становить – 3-5%, площа заселення – 25-38% від обстеженої.

Як відзначили в прес-службі облуправління Госпродпотребслужби, це дуже низький відсоток загибелі шкідників. Зараз клоп-черепашка знаходиться в верхніх шарах листової підстилки. Середня чисельність шкідника складає 0.2-0.4 екз / м, максимальна – 2 екз / м.

Переліт клопа в посіви озимої пшениці з місць зимівлі відбуватися при настанні стійкого потепління (при середньодобовій температурі + 16-17 С і вище протягом 3-4 днів). А, враховуючи низьку загибель шкідника в зимовий період, він складе безпосередню загрозу посівам.

Довідка: клоп з роду черепашок (лат. Eurygaster integriceps) – є серйозним шкідником, оскільки харчується зерновими культурами. Особливу шкідливість комаха проявляє під час активного росту і дозрівання рослин, пошкоджуючи посіви пшениці (як озимої, так і ярий), а також ячмінь, овес, просо, кукурудзу та інші злакові.

Залиште коментар