Український експорт в ЄС у цьому році зріс до 4,12 мільярда доларів

0
185

Товарообіг сільгосппродукції між Україною і ЄС збільшився до $ 6 мільярдів. Український експорт при цьому склав 4,12 мільярда доларів, імпорт – 1,9 мільярда доларів.

За даними Міністерства аграрної політики і продовольства України товарообіг сільськогосподарської продукції в січні-вересні поточного року між Україною і Європейським Союзом збільшився на 5,4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 6,07 мільярда доларів.

Міністр аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева повідомила що позитивна динаміка розвитку двосторонньої торгівлі спостерігається третій рік поспіль.

“Зона вільної торгівлі працює як для наших виробників, так і для європейських. Наприклад, за 9 місяців 2016 року український аграрний і харчової експорт на ринки ЄС склав майже 2,9 мільярда доларів, але за той же період 2017 року – вже 4,2 мільярда доларів.

“Незважаючи на зниження темпів зростання українського аграрного і харчового експорту на ринки ЄС в цьому році, ми впевнені в тому, що подальше зниження торгових бар’єрів між Україною і ЄС буде давати позитивний ефект для двох сторін і все більше українських експортерів будуть виходити на р нки ЄС зі своєю продукцією”

Заступник міністра зазначила, що ключовими товарними групами, експорт яких помітно збільшився в порівнянні з 2017 роком, стали насіння ріпаку, пшениця, горіхи і кондитерські вироби, м’ясо птиці, жито, шоколад та вироби з нього.

Трофімцева додала, що за дев’ять місяців 2018 року загальна вартість імпорту склала 1,9 мільярда доларів. При цьому найбільш активно в ЄС Україна закуповувала тютюн і вироби з нього, продукти для годування тварин, шоколад та вироби з какао-бобів, м’ясо і субпродукти, насіння олійних культур, алкогольну продукцію та інші товари.

Вона додала, що вже три роки поспіль найбільшими торговельними партнерами серед країн ЄС залишаються Нідерланди, Польща, Італія, Німеччина і Іспанія.

У 2017 році Україна поставила в ЄС агропродовольчої продукції на 5,8 мільярда доларів, перевищивши рекордні показники експорту в цей регіон докризових 2012 і 2013 років в 5 мільярдів доларів і досягши найвищого за час незалежності показника.

Залиште коментар