Туристам подобається клімат Скадовська та Лазурного і не вистачає екскурсій

1
520

Скадовський район Херсонщини приваблює відпочиваючих сприятливим кліматом, морськими пляжами і можливістю відпочивати з дітьми. Про це йшлося під час презентації результатів дослідження щодо поточного стану туризму в місті Скадовську і селищі Лазурному Херсонської області, яка відбулася в Укрінформі.

“Нашими респондентами стали переважно жінки і сім’ї з дітьми – таких у нас 66%. І тільки незначна частина – 2% – подорожували у складі організованої групи. Географія туристів дуже широка. Окремо можна виділити Київ і Київську область – 20,4%, багато відпочиваючих з Дніпропетровської області, зокрема з Кривого Рогу (14,1%), жителів Херсонської області можна зустріти досить часто (16,8%) “, – розповів глава Херсонського обласного відділення” Соціологічна Асоціація України “Микола Гоманюк.

За результатами дослідження, більшість респондентів вважають за краще відпочивати на море протягом більше восьми днів. Так, 35% опитаних відповіли, що відпочивали або збираються відпочивати в Скадовську і Лазурному протягом 8-10 днів. При цьому в основному відпочиваючих привертає Скадовський район сприятливим кліматом (44,7% опитаних), морськими пляжами (41,1%), вартістю відпочинку (40,4%) і можливістю відпочивати саме з дітьми (49%).

“А ось послуги, що надаються людьми, знаходяться в кінці цього рейтингу. Тільки кілька відсотків респондентів відзначили такі позиції, як різноманіття кухні (6,2%), фестивалі, культурні заходи (5,5%), різноманітність пропозицій турагентств (1,6 %), кількість пам’ятників (1,4%). тобто з природою нам точно пощастило, а от над сферою послуг треба ще працювати “, – уточнив Гоманюк.

Згідно з даними дослідження, залишають бажати кращого деякі громадські послуги і елементи благоустрою. Так, чистоту в громадських місцях Скадовська та Лазурного як дуже погану або погану оцінює чверть респондентів, щодо відсутності громадських туалетів негативно висловилися понад 36% опитаних.

Крім того, відпочиваючих турбує доступ до інтернету (його якістю не задоволені близько 23% опитаних) і банківські послуги і обмін валют (як погані і дуже погані їх оцінили 37,7% туристів).

“Так само викликають велике занепокоєння санітарно-гігієнічні умови.” Погано “і” дуже погано “їх оцінюють 22,7%. Стан пляжів негативно оцінили 23%. І головна біда південного нашого моря (і Чорного, і Азовського теж) особливо в минулому році – це медузи. З цим фактором важко якось боротися, але в принципі інженерна думка дозволяла це питання вирішити. Так, більше 55% відпочиваючих головною проблемою пляжів Скадовська та Лазурного назвали медуз “, – додав Гоманюк.

Разом з тим він звернув увагу і на позитивні відгуки. Так, 72% респондентів позитивно оцінили ставлення обслуговуючого персоналу, а 74% – відзначили ставлення місцевого населення. Також 51% туристів оцінили як “добре” і “відмінно” стан громадської безпеки та порядку. Крім того, в дослідженні відображено і інформація про те, якими видами відпочинку та оздоровлення займаються відпочиваючі в Скадовську і Лазурному.

Так, 81,8% вважає за краще загальне оздоровлення, близько 81% – пляжний відпочинок, 47,8% – морські прогулянки. При цьому тільки 5,7% опитаних підтвердили, що брали участь у виїзних екскурсіях і трохи більше 2% відвідували Скадовський музей.

“За даними фокус-групи, нерідко ми стикалися з тим, що люди, які приїхали із Західної чи Центральної України, часто говорили про те, що їх цікавить все, що вони можуть побачити на Херсонщині, навіть саму степ і курган, нарікали, що хотіли б більше дізнатися про наш край та його історію, архітектуру “, – пояснив глава Херсонського обласного відділення” Соціологічна Асоціація України “.

При цьому більшість опитаних – 46% – висловили впевненість в тому, що готові знову приїхати відпочивати в Скадовськ і Лазурний. Разом з тим 44% туристів вважають завищеною вартість послуг в деяких випадках на курортах Херсонщини. Альтернативами Лазурному респонденти в першу чергу назвали Туреччину (35%), Карпати (31%) і Єгипет (24%). У той же час 19% опитаних розглядають можливим відвідування Криму. При цьому 24% готові замість Скадовська поїхати відпочивати в Лазурний.

Дослідження тривало з 5 липня по 30 вересня в Скадовську і Лазурному в рамках програми “Громадська дія”, яку реалізує фонд “Об’еднання” за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Всього за час дослідження було опитано 400 відпочиваючих. Статистична похибка вибірки не перевищує 5%. Дослідження складалося з анкетування, фокус-групових досліджень серед туристів і місцевих представників бізнесу (готельєри та ресторатори), картування територій, SWOT-аналізу населених пунктів.


Поточний стан туризму у Скадовську та Лазурному. Презентація результатів дослідження

Укрінформ

1 КОМЕНТАР

Залиште коментар