Всесвітній день вчителя відзначають відносно недавно, якщо врахувати, що вчитель – одна з найдавніших професій в світі. Свято було засноване в 1994 році, завдяки ЮНЕСКО і Міжнародної організації праці. До речі, варто відзначити, що події, які були історичною передумовою для створення такого свята, як Всесвітній день вчителя, відбулися ще в 1966 році. У Парижі на Спеціальної міжурядової конференції був підписаний документ про соціальний статус вчителів.

День вчителя за рішенням ЮНЕСКО завжди відзначають 5 жовтня. Тільки в Україні та деяких країнах пострадянського простору це свято має плаваючу дату. В Україні День вчителя традиційно відзначають у першу неділю жовтня, в 2018 році – це 7 жовтня.

Як святкують День вчителя?

За довгу історію склалося безліч традицій святкування Дня вчителя. Зазвичай в цей день учні намагаються краще привітати своїх вчителів в школах, а оскільки неділя вихідний, то вітають в п’ятницю, яка йому передує. Школярі висловлюють свою подяку за працю, знання і турботу. У школах діти дарують вчителям квіти, влаштовують сценки або малюють стінгазети.

У п’ятницю перед святом старшокласники дають вчителям відпочити і самі проводять уроки. Серед школярів вибирають директора, який стежить за дисципліною, і викладачів для кожного предмета. Традиції святкування Дня вчителя в Україні Навчальний день у багатьох школах скорочено, і після закінчення уроків викладачів запрошують на концерт, присвячений Дню вчителя. Діти співають пісні, приміряють на себе роль педагогів на сцені в жартівливих постановках, вітають улюблених вчителів і дарують квіти.

Навіть якщо ви вже давно закінчили школу, не забудьте привітати в День учителя своїх улюблених викладачів теплими словами.

Їм це буде дуже приємно, адже вчителі пам’ятають своїх шкільних “дітей” і через багато років.

Залиште коментар