Організація виборчого процесу – на рівні нижче початкового.

Дільничні виборчі комісії (далі – ДВК) створювались зненацька, в режимі «переляк», (в інших районах області чомусь все було інакше; є думка, що все це робиться з метою визнати, на певних дільницях, результати недійсними). Згодом виявилось, що окружні виборчі комісії (далі – ОВК), тобто вища сходинка, створювались так само. Хто в цьому винен і як з цим «переляком» боротись? Відповіді не знає ніхто, при чому ні на це, ні на жодне питання, адресоване ДВК-сією до ОВК-сії. Хоча, розв’язка проблеми, здається, в очевидних речах. Нібито живемо в епоху ІКТ, а щоб відзвітувати про результати на своїй дільниці, люди мають добиратися до ОВК, якщо не на конях з бричками, то як мінімум, на коврі-гелікоптері, оскільки на установчій (і єдиній, до речі) лекції у Скадовську, наголосили на тому, що: «маєте викручуватись, шановні, як можете». Суть лекції, в принципі, і звелась до того, що: «фінансування жахливе; і добирайтеся до нас за виборчими бюлетенями на автомобілі, який працює на воді, бо на паливо грошей немає; ми вам виділимо певну суму, але прорахуємо маршрут так, що будете їхати такими шляхами, де раніше не їздили, а потім ще й авто поремонтуєте»…

Де гроші ?!

44 офіційно зареєстрованих ЦВК кандидати в Президенти України, які внесли заставу по 2,5 мільйони гривень… Елементарна математика… Хочеться надіятися, що ці кошти пішли на погашення захмарного зовнішнього боргу…хочеться надіятися…

Стихійно створені ДВК вражали своїм складом…

Стихійно створені ДВК вражали своїм складом… Переважно пенсіонери ,… , 99% – жінки. Нічого не маю проти, розуміючи те, що прожити на саму тільки пенсію в країні нереально, як і на мінімальну зарплатню… Цим пояснюються кілометрові черги під кабінетами в окрузі, крики, стогони і прокльони типу : «понавидумували тих комп’ютерів, печатай тепер їм все, від руки написане вони не приймають!!!». Втягуючи в цю «авантюру», мене залякували тим, що найстрашніше на виборах – вистояти в черзі на приймання і здачу виборчих бюлетенів. Шановні, це чистої води брехня ! Справжнє випробовування – вистояти в черзі (від 3-х до 5-ти годин) до бухгалтерії всього лише для того, щоб здати договори на голову, заступника голови та секретаря ДВК!!! Маразм! Для чого розумними людьми придумана електронна пошта і програма сканування документів? Біс його знає… Я то не мазохіст і ЗА те, щоб мінімізувати паперотворчість і зламати систему вистоювання в чергах для того, щоб тебе повернули назад і сказали «Ви не написали на бланку номер дільниці! Вийдіть і напишіть в коридорі!!!!», що автоматично означає «займіть кілометрову чергу знову», бо якщо спробуєш зайти просто -роздеруть. Дуже співчуваю людям у віці, які не добачили цю графу в таблиці ЕХЕL 8 розміром шрифту…
Може , якщо не хочемо користуватися електронною поштою, збільшити штат в бухгалтерії , принаймні вдвічі? До 4-х осіб? Можливо, і черга під дверима цього кабінету була б вдвічі меншою??? Символічно, що саме в цьому відділі (якийсь дуже дивний перехід, така собі малярська імпровізація) стіни фарбовані в колір такий, як в «дурках». Натяк на те, що: «…не треба нервувати,якщо не встигнете сьогодні – приїдете ще раз…».

Добре, що надрукували добіса навчальних посібників по організації виборчого процесу на дільницях і видали відео на диску на установчій лекції, бо допитатися ( що і як необхідно правильно робити і коли виникають обставини «форс-мажор») за жодним з 15 телефонних номерів , було неможливо.

Склалось враження, що відділи ведення Державного реєстру виборців преміюють, за те, що вони не вносять зміни до списків виборців і , преміюють додатково за те,що – не вносять змін , навіть отримавши повідомлення про необхідність внесення таких змін (виключення померлих; зміну прізвищ; включення в списки осіб, що від народження проживають у населеному пункті; тощо).

Фінальний акорд…

Як говорилося в навчальному відео про ДВК – «НЕВІДКЛАДНО» !!! Після тижневого шаленого ритму, безсонних ночей, неорганізованості процесу взагалі, і конкретно після друкування на кожен крок ДВК протоколів і постанов, перечитування відповідної літератури; – НЕНАВИДЖУ слово «НЕВІДКЛАДНО». Бо все мало робитися саме так. Після підрахунку голосів і складання протоколу про підрахунок голосів на дільниці, треба серед ночі пертися в округ, щоб здати ці трикляті 2 протоколи, і бюлетені, скинуті в мішок і спаковані в різні конверти. До речі, кандидатів в кінці стало 39, за логікою і відео посібником , на кожного мали видати окремий конверт. Конвертів , якогось дідька , видали 20, а , як назло, виборці , хоч по одному голосу , віддали за кожного кандидата… «Купуйте за свої кошти!». Потім все гарненько скиньте в білий мішок, підпишіть його, зв’яжіть (бо якщо чогось з цього ви не зробите, то буде, як в черзі до бухгалтерії – повернуть в коридор, а там злі люди в черзі…, доведеться зайняти її по новому) .

Підсумкове засідання ОВК (3-й поверх), на якому зачитуються всі протоколи, які при присутніх, після їх оголошення, направляються на систему перевірки (2-й поверх). Без кінця позіхаюча голова засідання і три помічниці, які безперервно носять з третього на другий по одному ці протоколи на перевірку… Хто не був уважний, або не розібрався в суті питань кінцевого протоколу «НЕВІДКЛАДНО» відправляється «додому», щоб скликати засідання ДВК, скласти уточнений протокол, та «НЕВІДКЛАДНО» відвезти його в округ знову . І так може бути дуже довго… Але , їздити доведеться уже за власний кошт, бо стаття «можлива повторна поїздка до ОВК через помилку (людський фактор: перевтома, нерви ітд, і тп)» в фінансуванні виборчого процесу звісно ж , не передбачена…

Повторюсь – ЕПОХА ІКТ

А чергу до бухгалтерії всього лише за тим, щоб здати 2 листочка табеля на зарплатню ніхто не відміняв))). Обурений тривалістю прийому громадян народ , під ранок , почав вибухати матюками. Працівник адміністрації, що намагався нагади громадянам про місце їх знаходження , мало не отримав «по фейсу» і вислухав за всіх))).

Приєднуюсь до обурених громадян і кажу «ЩОБ ВАС ШЛЯХ ТРАФИВ» всі ті, хто причетний до організації виборчого процесу на окружному рівні. 2019-й надворі. В 1999-му, я думала, що в 2015 ми будемо вже літати в таких тачках, як у фільмі «5 елемент», а не спати битком набиті, під охороною поліції в автомобілі , під будівлею , в якій дислокується ОВК, а в будівлі – бити один одному пики , за 433 гривні зарплатні.

Залиште коментар