Щоб бути готовим діяти в разі повномасштабної агресії. Оперативне командування “Південь” Сухопутних військ ЗСУ опікувалося вишколом територіальної оборони – понад 2,5 тис. бійців 124-ї бригади тероборони два тижні опанували військові навички.

Євген Пан у цивільному житті працює охоронцем. Позаду – служба на сході. Попри наявний бойовий досвід переконаний: потрібно відточувати навички. І саме тому навчання територіальній обороні – вкрай важливі: “Я в АТО це все пройшов, це були повторні курси. Щоб не забувати свої професійні навички. Це стрільби зі зброї, збір-розбір, несення в службі.

Ігор Кравець так само нещодавно повернувся з Донбасу. Пояснює, що на таких вишколах демобілізовані діляться досвідом: “Навчилися поводитися зі зброєю. Є люди, які ніколи в житті навіть автомата в руках не тримали. А так навчилися його розбирати, тактичне виховання. У подальшому – якась витримка, на Херсонщині треба показати, що є захисники, які можуть захищати наш край”.

Навчання проводилися за програмою, яка була відпрацьована спільно із Генеральним штабом Збройних сил. Її пройшли понад два десятки загонів територіальної оборони.

Головна функція загонів тероборони в разі загрози в країні – охорона органів державної влади, несення служби на блокпостах і організація руху опору та партизанських загонів.

“Херсонська область особлива, з півдня, з боку моря, зі сторони Криму – сусідство з ворогом. На східних рубежах йде Операція Об’єднаних сил, і там тож не все добре. Тому розслаблятися ніколи, треба тримати себе в формі, і на цих зборах вчитися того, що може знадобитися на війні”, – наголосив заступник начальника Генштабу ЗСУ Сергій Бессараб.

Залиште коментар