Державна прикордонна служба України евакуювала персонал з небезпечних місць несення служби.

Там кажуть, що протягом останнього тижня прикордонники Херсонського загону неодноразово фіксували випадки отруйних хімічних викидів із заводу “Кримський титан”, який знаходиться в Армянську, в окупованому Криму. “Так сьогодні, в черговий раз, за ​​допомогою хімічних детекторів неподалік від КПВВ Чаплинка військовослужбовці зафіксували наявність токсичних речовин в повітрі”, – йдеться в повідомленні.

Прикордонники повідомили про це в органи місцевого самоврядування, правоохоронні органи, а також евакуювали персонал з небезпечних місць несення служби.

“Були скарги на самопочуття, запаморочення, нудоту та головний біль. Але після прийому ліків симптоми вдалося зняти. Медики регулярно цікавляться станом здоров’я прикордонників, які несуть службу в близькості до заводу”, – повідомив речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян в ефірі “112 Україна”.

Випадки погіршення самопочуття у прикордонників зафіксовано на КПВВ “Чаплинка” і “Каланчак”.

Усі КПВВ на адмінмежі з Кримом продовжують працювати у звичайному режимі, додав він.

“Принципово ситуація не змінилася. Вітер продовжує дути вглиб окупованого півострова. Для тих громадян України, які проживають на адмінмежі в Херсонській області серйозних загроз немає, хоча вони також відчувають і погіршення стану самопочуття і бачать вплив (викидів – ред.) на навколишнє середовище”, — сказав речник прикордонної служби.

Також за інформацією ПІК зараз на Херсонщині, у прикордонних до тимчасово окупованого Криму селах лікарі перевіряють стан здоров’я дітей та дорослих.

Зі слів лікаря, яка перевіряє стан здоров’я дітей у місцевій школі, третина учнів мають схожі симптоми – сльозотеча, біль в очах та горлі. Вона зазначає, що зв’язок цих симптомів із викидами на заводі мають встановити лабораторними дослідженнями. Як зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Короленко, індикатором того, чи є викиди у повітря і чи забруднене повітря, є кількість звернень громадян до закладів охорони здоров’я.

З 25 серпня жителі окупованого Армянська скаржаться на дивний запах в повітрі, нездужання і інші явища, які, на їхню думку, пов’язані з викидами шкідливих речовин на одному з місцевих заводів. Під підозру потрапив в тому числі і “Кримський титан”. Люди скаржаться на головні болі, нудоту, запах сірки, печіння в горлі, металевий присмак у роті і навіть на шкірні висипання. Деякі тимчасово переїжджають в інші райони Криму і на материкову Україну.

Залиште коментар