АМПУ пропонує нові проекти для розвитку приватного бізнесу в порту Скадовськ.

0
185

АМПУ пропонує нові проекти для розвитку приватного бізнесу в порту Скадовськ.

ДП “Адміністрація морських портів України” (АМПУ) і Мінінфраструктури спільно з Фондом держмайна України ініціює реалізацію проектів розвитку приватного бізнесу в порту Скадовськ.

Йдеться про відновлення ефективного використання причалів і територій малих портів і портопунктів на умовах взаємовигідної оренди причалів.

На сайті Фонду державного майна України пропонуються в оренду 5 причалів в порту Скадовськ та портопункті Хорли.

Вони можуть використовуватися для обслуговування як вантажних, так і пасажирських суден.

Також потенційними об’єктами оренди є майданчики ДП “Скадовський морський торговельний порт”, які в поєднанні з причалами Скадовського філії ДП “АМПУ” формують перспективні зони для розвитку порту.

Скадовський порт має всі передумови для реалізації інвестиційних проектів як українськими, так і іноземними компаніями, вважають в АМПУ. Порт має позитивний досвід співпраці в сфері експортно-імпортних операцій з турецькими партнерами.

Крім того, Скадовськ повинна являти собою фактичну альтернативою закритим портам тимчасово окупованого Криму. Порт розташований в регіоні з розвиненим аграрним виробництвом і великими запасами якісного піску.

Раніше тільки портопункт Хорли Скадовського порту забезпечував перевалку піску в обсязі близько 4 млн т на рік. Причали порту пристосовані для зберігання вантажів, здійснення експортно-імпортних операцій і за паспортними характеристиками можуть приймати судна класу Ro-Ro.

Так, наприклад, в тилу причалу №1 порту розташовані складські майданчики ДП “Скадовський морський торговельний порт” загальною площею понад 7400 кв. м, а в тилу причалу №2 – майданчики для відстою автотранспорту призначення “експорт” та “імпорт” загальною площею понад 25 000 кв.м.

Крім вантажних операцій, Скадовський порт може використовуватися для розвитку пасажирських перевезень на лінії Миколаїв-Очаків-Кінбурн-Скадовськ.

Морський маршрут може стати цікавою альтернативою автобусному або автомобільного сполучення. Також ці напрямки можуть бути використані для розвитку туристичних маршрутів в Джарилгацької національний природний парк і Чорноморський біосферний заповідник.

Оренда причалів передбачає привабливі умови орендної плати, якщо інвестор вкладе кошти в їх ремонт. Інформація щодо надання в оренду причалів Скадовського філії ДП “Адміністрація морських портів України” опублікована на офіційному сайті Фонду державного майна України.

АМПУ також готова надати всім потенційним бажаючим орендувати причали і супутні інфраструктурні об’єкти вичерпну інформацію про їх стан, технічні особливості, обсягах необхідної реконструкції та ремонту для повноцінного відновлення функціонування.

Раніше ми писали про те, що перевалка в порту Скадовськ в 2018 році знизилася в 2,5 рази. У 2017 році порт Скадовськ втратив третину вантажообігу. Основна проблема порту – це глибини, які не відповідають паспортним показникам АМПУ через непроведених своєчасно робіт з днопоглиблення.

Залиште коментар